Yhteystiedot

Motiva Oy: 
Isa-Maria Bergman, johtaja kiertotalous, isa-maria.bergman@motiva.fi , p. 09 6122 5010

Elina Ojala, asiantuntija, kestävät hankinnat, elina.ojala@motiva.fi, 040 847 8239

Suomen Kuntaliitto ry: 

Katariina Huikko, johtava lakimies, katariina.huikko@kuntaliitto.fi , p. 050 566 4327

Marjo Laine, erityisasiantuntija, marjo.laine@kuntaliitto.fi , p. 050 515 1399

Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy: 

Ville Valovirta, erikoistutkija, ville.valovirta@vtt.fi , p. 050 354 3280 

Innovaatiorahoituskeskus Business Finland:
Piia Moilanen, tuotepäällikkö - innovatiiviset julkiset hankinnat rahoitus, piia.moilanen@businessfinland.fi , p. 050 5577 748
Eriika Autio, hankintapäällikkö, eriika.autio@businessfinland.fi , 050 557 7514

Suomen ympäristökeskus SYKE 
Katriina Alhola, erikoistutkija, katriina.alhola@ymparisto.fi p. 0295 251 065

Hansel Oy:
Liisa Lehtomäki, kehityspäällikkö, liisa.lehtomaki@hansel.fi , p. 0294 444 256

KL-Kuntahankinnat Oy:
Sari Luostarinen, kehitysjohtaja, sari.luostarinen@kuntahankinnat.fi , p. 040 560 3326

Suomen itsenäisyyden juhlarahasto Sitra:
Anna-Maija Aalto, asiantuntija, vaikuttavuusinvestoiminen, anna-maija.aalto@sitra.fi  p. +358 (294) 618 299
Anna Tonteri, johtava asiantuntija, anna.tonteri@sitra.fi , p. 050 325 0770

Seuraa Twitterissä: www.twitter.com/hankintakeino